AVX Corporation MD015E334MAB
MD015E334MAB picture photo
Mfg. Part Number
MD015E334MAB
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 2-DIP
Datasheet Download
MD015E334MAB.pdf
Availability of MD015E334MAB
QUANTITY
MD015E334MAB Order Process
Ship out your order
Specifications of MD015E334MAB
Internal Part NumberEIS-MD015E334MAB
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case2-DIP
Size / Dimension0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.175" (4.45mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.325" (8.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MD015E334MAB
Related LinksMD015E, MD015E334MAB Datasheet, AVX Corporation Distributor
MD015E334MAB Details Description
Related parts for MD015E334MAB
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
KIT PERFORMANCE DEMO ADS131E08 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 69A TO-220F datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A ROCKER datasheet.pdf
LEVELER,CUSHIONED datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf