SanDisk MD1160-D128-P
MD1160-D128-P picture photo
Mfg. Part Number
MD1160-D128-P
Manufacturer
Product Category
Memory Cards
Brief Description
MEMORY CARD FLASH 128MB
Datasheet Download
MD1160-D128-P.pdf
Availability of MD1160-D128-P
QUANTITY
MD1160-D128-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MD1160-D128-P
Internal Part NumberEIS-MD1160-D128-P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory Cards
Series-
Memory TypeFLASH
Memory Size128Mb
Speed-
Technology-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MD1160-D128-P
Related LinksMD1160, MD1160-D128-P Datasheet, SanDisk Distributor
MD1160-D128-P Details Description
Related parts for MD1160-D128-P
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLK 2 POS 5.00MM PCB VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 57.344MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 16POS datasheet.pdf
CRYSTAL 20.000000MHZ SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf