Linx Technologies MDEV-869-ES-USB
MDEV-869-ES-USB picture photo
Mfg. Part Number
MDEV-869-ES-USB
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT MASTER DEV 869MHZ ES USB
Datasheet Download
MDEV-869-ES-USB.pdf
Availability of MDEV-869-ES-USB
QUANTITY
MDEV-869-ES-USB Order Process
Ship out your order
Specifications of MDEV-869-ES-USB
Internal Part NumberEIS-MDEV-869-ES-USB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Software DownloadES Series Master Dev Software
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransmitter
Frequency869MHz
For Use With/Related ProductsLinx OEM Module
Supplied Contents2 Boards, 2 Transmitters, 2 Receivers, 2 Antennas, Batteries, Documentation
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDEV-869-ES-USB
Related LinksMDEV-86, MDEV-869-ES-USB Datasheet, Linx Technologies Distributor
MDEV-869-ES-USB Details Description
Related parts for MDEV-869-ES-USB
DIP CABLE - HDP40S/AE40M/HDP40S datasheet.pdf
IC TRANS ARRAY NPN MATCH SOT23-6 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ALUMINUM 9/16" datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 10 OHM 8W 0.05% TO220 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 160DEG C NO 6A datasheet.pdf