Linx Technologies MDEV-869-ES-USB
MDEV-869-ES-USB picture photo
Mfg. Part Number
MDEV-869-ES-USB
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT MASTER DEV 869MHZ ES USB
Datasheet Download
MDEV-869-ES-USB.pdf
Availability of MDEV-869-ES-USB
QUANTITY
MDEV-869-ES-USB Order Process
Ship out your order
Specifications of MDEV-869-ES-USB
Internal Part NumberEIS-MDEV-869-ES-USB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Software DownloadES Series Master Dev Software
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransmitter
Frequency869MHz
For Use With/Related ProductsLinx OEM Module
Supplied Contents2 Boards, 2 Transmitters, 2 Receivers, 2 Antennas, Batteries, Documentation
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDEV-869-ES-USB
Related LinksMDEV-86, MDEV-869-ES-USB Datasheet, Linx Technologies Distributor
MDEV-869-ES-USB Details Description
Related parts for MDEV-869-ES-USB
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 16V NP0 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.375" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SAC-4P-M12MS-M12FSVPSO datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf