Essentra Components (formerly Richco, Inc.) MDLSP2-22M-01
MDLSP2-22M-01 picture photo
Mfg. Part Number
MDLSP2-22M-01
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 22MM
Datasheet Download
MDLSP2-22M-01.pdf
Availability of MDLSP2-22M-01
QUANTITY
MDLSP2-22M-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDLSP2-22M-01
Internal Part NumberEIS-MDLSP2-22M-01
FamilyBoard Supports
SeriesMDLSP2
Holding TypeSnap Lock
Mounting TypeSnap Lock
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall1.232" (31.30mm)
Support Hole Diameter0.138" (3.50mm)
Support Panel Thickness0.065" (1.65mm)
Mounting Hole Diameter0.138" (3.50mm)
Mounting Panel Thickness0.065" (1.65mm)
Features-
MaterialNylon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDLSP2-22M-01
MDLSP2-22M-01 Details Description
Related parts for MDLSP2-22M-01
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC COMP OPENDRN 1.6V SNGL 8-MSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LC2MOS 28-PLCC datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
58 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES 154K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
3,3UF 200V 6,3X11 datasheet.pdf