ITT Cannon, LLC MDM-15PH006P
MDM-15PH006P picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15PH006P
Brief Description
MICRO-D RCPT 15POS PIN 36" WIRE
Datasheet Download
MDM-15PH006P.pdf
Availability of MDM-15PH006P
QUANTITY
MDM-15PH006P Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15PH006P
Internal Part NumberEIS-MDM-15PH006P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length3.0' (915mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15PH006P
Related LinksMDM-15, MDM-15PH006P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15PH006P Details Description
Related parts for MDM-15PH006P
IC CODE HOP ENCODR 15FUNC 8TSSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 20K +15V 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 350VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SPACER 3MM T-1 BLACK 12MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf