ITT Cannon, LLC MDM-15SH004K
MDM-15SH004K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15SH004K
Brief Description
MICRO-D PLUG 15POS SKT 24" WIRE
Datasheet Download
MDM-15SH004K.pdf
Availability of MDM-15SH004K
QUANTITY
MDM-15SH004K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15SH004K
Internal Part NumberEIS-MDM-15SH004K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length2.0' (609.6mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15SH004K
Related LinksMDM-15, MDM-15SH004K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15SH004K Details Description
Related parts for MDM-15SH004K
JUMPER-H1501TR/A2015G/H1501TR 5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT. SOLDER-TAIL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED DIFF RA SGL datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12.5 30MA SMQ datasheet.pdf