ITT Cannon, LLC MDM-15SH034A
MDM-15SH034A picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15SH034A
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 15POS SKT 8"
Datasheet Download
MDM-15SH034A.pdf
Availability of MDM-15SH034A
QUANTITY
MDM-15SH034A Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15SH034A
Internal Part NumberEIS-MDM-15SH034A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15SH034A
Related LinksMDM-15, MDM-15SH034A Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15SH034A Details Description
Related parts for MDM-15SH034A
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
MCU ARM 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf