ITT Cannon, LLC MDM-21PH005K
MDM-21PH005K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-21PH005K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO-D RCPT 21POS PIN 30" WIRE
Datasheet Download
MDM-21PH005K.pdf
Availability of MDM-21PH005K
QUANTITY
MDM-21PH005K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-21PH005K
Internal Part NumberEIS-MDM-21PH005K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions21
Length2.5' (762mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-21PH005K
Related LinksMDM-21, MDM-21PH005K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-21PH005K Details Description
Related parts for MDM-21PH005K
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 110V datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 28.8VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
I1 DIE FOR 19031-0042 datasheet.pdf
RES 133 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16SOIC datasheet.pdf