ITT Cannon, LLC MDM-21PH034L
MDM-21PH034L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-21PH034L
Brief Description
MICRO 21POS PIN 8"
Datasheet Download
MDM-21PH034L.pdf
Availability of MDM-21PH034L
QUANTITY
MDM-21PH034L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-21PH034L
Internal Part NumberEIS-MDM-21PH034L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions21
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-21PH034L
Related LinksMDM-21, MDM-21PH034L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-21PH034L Details Description
Related parts for MDM-21PH034L
LED 3MM QUAD 5V YELLOW PC MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 370KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.55-1.8V 18W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
WIREMNT PLUG CONN 36 CONT OPEN E datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS IN-LINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf