ITT Cannon, LLC MDM-25PH002L
MDM-25PH002L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH002L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25POS PIN 12"
Datasheet Download
MDM-25PH002L.pdf
Availability of MDM-25PH002L
QUANTITY
MDM-25PH002L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH002L
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH002L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH002L
Related LinksMDM-25, MDM-25PH002L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH002L Details Description
Related parts for MDM-25PH002L
BUSHING SPLIT 0.312" PVC BLACK datasheet.pdf