ITT Cannon, LLC MDM-25PH006M2
MDM-25PH006M2 picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH006M2
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO-D RCPT 25POS PIN 36" WIRE
Datasheet Download
MDM-25PH006M2.pdf
Availability of MDM-25PH006M2
QUANTITY
MDM-25PH006M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH006M2
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH006M2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length3.0' (915mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH006M2
Related LinksMDM-25, MDM-25PH006M2 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH006M2 Details Description
Related parts for MDM-25PH006M2
IC AMP AUDIO PWR 22W MULTIWATT11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 14POS AU datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
METALLIC COAT NICKEL LARGE HOOK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf