Vishay/BCcomponents VY2222M35Y5US6UV7
VY2222M35Y5US6UV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2222M35Y5US6UV7
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2222M35Y5US6UV7.pdf
Availability of VY2222M35Y5US6UV7
QUANTITY
VY2222M35Y5US6UV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2222M35Y5US6UV7
Internal Part NumberEIS-VY2222M35Y5US6UV7
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2222M35Y5US6UV7
Related LinksVY2222M3, VY2222M35Y5US6UV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2222M35Y5US6UV7 Details Description
Related parts for VY2222M35Y5US6UV7
IC INVERTER HEX 1INPUT 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V NP0 2225 datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 9V datasheet.pdf