ITT Cannon, LLC MDM-25PH017L
MDM-25PH017L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH017L
Brief Description
MICRO 25C P 72" YEL JACKS
Datasheet Download
MDM-25PH017L.pdf
Availability of MDM-25PH017L
QUANTITY
MDM-25PH017L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH017L
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH017L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH017L
Related LinksMDM-25, MDM-25PH017L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH017L Details Description
Related parts for MDM-25PH017L
PANEL FRONT 29.7X19X0.5" BLACK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN JR PWR TIMER 2POS 5MM GRAY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 SMD datasheet.pdf