Vishay/Dale MSP06A01220RGEJ
MSP06A01220RGEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A01220RGEJ
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 220 OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A01220RGEJ.pdf
Availability of MSP06A01220RGEJ
QUANTITY
MSP06A01220RGEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A01220RGEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A01220RGEJ
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A01220RGEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A01220RGEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A01220RGEJ Details Description
Related parts for MSP06A01220RGEJ
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC AMP DIFF SGL SUPPLY 8-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 1A TO92 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 620 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN SMP PLUG STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf