ITT Cannon, LLC MDM-25PH029F
MDM-25PH029F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25PH029F
Brief Description
MICRO 25 M 10" YEL FLOAT
Datasheet Download
MDM-25PH029F.pdf
Availability of MDM-25PH029F
QUANTITY
MDM-25PH029F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25PH029F
Internal Part NumberEIS-MDM-25PH029F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25PH029F
Related LinksMDM-25, MDM-25PH029F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25PH029F Details Description
Related parts for MDM-25PH029F
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 R/A datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 22MM 1/8-27NPT 5V datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SU 10.16HP/06/90SF3.5AG BK datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 460MA 840 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf