ITT Cannon, LLC MDM-25SH016L
MDM-25SH016L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25SH016L
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25C S 6" RBW JACKS
Datasheet Download
MDM-25SH016L.pdf
Availability of MDM-25SH016L
QUANTITY
MDM-25SH016L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25SH016L
Internal Part NumberEIS-MDM-25SH016L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25SH016L
Related LinksMDM-25, MDM-25SH016L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25SH016L Details Description
Related parts for MDM-25SH016L
CONN DIN PLUG 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
NFC/RFID 64KBIT EEPROM 13.56MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf