ITT Cannon, LLC MDM-25SH028K
MDM-25SH028K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-25SH028K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 25POS SKT 12" YEL
Datasheet Download
MDM-25SH028K.pdf
Availability of MDM-25SH028K
QUANTITY
MDM-25SH028K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-25SH028K
Internal Part NumberEIS-MDM-25SH028K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions25
Length1.00' (304.80mm, 12.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-25SH028K
Related LinksMDM-25, MDM-25SH028K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-25SH028K Details Description
Related parts for MDM-25SH028K
CONN RCPT 4POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CA SM LDD SCD(NG)TO2.5BAY3FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 642 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 529FCBGA datasheet.pdf
EVAL BOARD DETECTOR ADL5511 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM datasheet.pdf