ITT Cannon, LLC MDM-37SH026K
MDM-37SH026K picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH026K
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 37POS SKT 8" YEL
Datasheet Download
MDM-37SH026K.pdf
Availability of MDM-37SH026K
QUANTITY
MDM-37SH026K Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH026K
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH026K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions37
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH026K
Related LinksMDM-37, MDM-37SH026K Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH026K Details Description
Related parts for MDM-37SH026K
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-USOP datasheet.pdf
SHAFT M4 THREAD REPLACEMENT KT35 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 04 POS .256 SMD datasheet.pdf
CLIP RETAINER FOR POWER PLUG datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf