ITT Cannon, LLC MDM-37SH058B
MDM-37SH058B picture photo
Mfg. Part Number
MDM-37SH058B
Brief Description
MICRO 37C S 36" WHT
Datasheet Download
MDM-37SH058B.pdf
Availability of MDM-37SH058B
QUANTITY
MDM-37SH058B Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-37SH058B
Internal Part NumberEIS-MDM-37SH058B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-37SH058B
Related LinksMDM-37, MDM-37SH058B Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-37SH058B Details Description
Related parts for MDM-37SH058B
IC ENCORE MCU FLASH 48K 80QFP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC STD 16MA 15VDC datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.8A 37 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 8A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 30POS datasheet.pdf