ITT Cannon, LLC MDM-51PH005M2
MDM-51PH005M2 picture photo
Mfg. Part Number
MDM-51PH005M2
Brief Description
MICRO 51POS PIN 30"
Datasheet Download
MDM-51PH005M2.pdf
Availability of MDM-51PH005M2
QUANTITY
MDM-51PH005M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-51PH005M2
Internal Part NumberEIS-MDM-51PH005M2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions51
Length2.5' (762mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-51PH005M2
Related LinksMDM-51, MDM-51PH005M2 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-51PH005M2 Details Description
Related parts for MDM-51PH005M2
IDC CABLE - CKR10G/AE10M/CKR10G datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8-QFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 13PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 150V TO-220AB datasheet.pdf