ITT Cannon, LLC MDM-51PH034F
MDM-51PH034F picture photo
Mfg. Part Number
MDM-51PH034F
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
MICRO 51POS PIN 8"
Datasheet Download
MDM-51PH034F.pdf
Availability of MDM-51PH034F
QUANTITY
MDM-51PH034F Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-51PH034F
Internal Part NumberEIS-MDM-51PH034F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions51
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-51PH034F
Related LinksMDM-51, MDM-51PH034F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-51PH034F Details Description
Related parts for MDM-51PH034F
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 42POS SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
THERM PAD GAP PAD 3000 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf