| Internal Part Number | EIS-MDM-51SH058B | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cable Assemblies | |
| Family | D-Sub Cables | |
| Series | * | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MDM-51SH058B | |
| Related Links | MDM-51, MDM-51SH058B Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor | |
 | C-2 31.2500K-P | Crystal 31.2500kHz 100ppm 11pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial | datasheet.pdf | |
 | RG1005P-3920-C-T10 | RES SMD 392 OHM 0.25% 1/16W 0402 | datasheet.pdf | |
 | M80-4612005 | CONN RECEPT 2MM 20POS 24-28AWG | datasheet.pdf | |
 | CA3100R22-23PB05 | CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS | datasheet.pdf | |
 | ADM6326-23ARTZ-R7 | IC MPU RESET CIRC 2.32V SOT23-3 | datasheet.pdf | |
 | V150B3V3H100BG2 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W | datasheet.pdf | |
 | VE-23R-MU-S | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W | datasheet.pdf | |
 | VE-JTV-IZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W | datasheet.pdf | |
 | 912-240 | ROUND SPACER 0.171" NYLON 6.1MM | datasheet.pdf | |