ITT Cannon, LLC MDM-BT-21TE-SJS-CAD
MDM-BT-21TE-SJS-CAD picture photo
Mfg. Part Number
MDM-BT-21TE-SJS-CAD
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
DSUB BACKSHELL SHIELD 21POS MET
Datasheet Download
MDM-BT-21TE-SJS-CAD.pdf
Availability of MDM-BT-21TE-SJS-CAD
QUANTITY
MDM-BT-21TE-SJS-CAD Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-BT-21TE-SJS-CAD
Internal Part NumberEIS-MDM-BT-21TE-SJS-CAD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMicro-D Backshells - MDM Series
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
SeriesMDM
Accessory TypeOne Piece Backshell
Number of Positions21
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingShielded
MaterialAluminum
PlatingYellow Chromate over Cadmium
Hardware-
FeaturesSpring Clip, Mating Screws
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-BT-21TE-SJS-CAD
Related LinksMDM-BT-21, MDM-BT-21TE-SJS-CAD Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-BT-21TE-SJS-CAD Details Description
Related parts for MDM-BT-21TE-SJS-CAD
CABLE FLAT FLEX 4" .50MM 6 POS datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 8-2POS FREE-HANGING datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 2A SOT-89 datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 1/110 AR UC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ RED,GRN SMD datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf