Vishay/Dale MDP160347R0GE04
MDP160347R0GE04 picture photo
Mfg. Part Number
MDP160347R0GE04
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16DIP
Datasheet Download
MDP160347R0GE04.pdf
Availability of MDP160347R0GE04
QUANTITY
MDP160347R0GE04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MDP160347R0GE04
Internal Part NumberEIS-MDP160347R0GE04
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Size / Dimension0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
Height0.155" (3.94mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDP160347R0GE04
Related LinksMDP1603, MDP160347R0GE04 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MDP160347R0GE04 Details Description
Related parts for MDP160347R0GE04
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W SOT89 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K 100TAP 8SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 15A PPAK SO-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SR BTS TT 18 ASY datasheet.pdf
RFID INLAY DRY UHF AD-550M5 datasheet.pdf
M8 DC LNG RNG 2-WR NO 2.5MM M12 datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf