TDK Corporation MEA1608LD220
MEA1608LD220 picture photo
Mfg. Part Number
MEA1608LD220
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC ARRAY 22PF 6.3V SMD
Datasheet Download
MEA1608LD220.pdf
Availability of MEA1608LD220
QUANTITY
MEA1608LD220 Order Process
Ship out your order
Specifications of MEA1608LD220
Internal Part NumberEIS-MEA1608LD220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesMEA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC
Number of Channels4
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current50mA
ValuesC = 22pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.024" (0.60mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C