TDK Corporation MEA2010PE360T001
MEA2010PE360T001 picture photo
Mfg. Part Number
MEA2010PE360T001
Brief Description
FILTER LC 36PF 100MA 0804
Datasheet Download
MEA2010PE360T001.pdf
Availability of MEA2010PE360T001
QUANTITY
MEA2010PE360T001 Order Process
Ship out your order
Specifications of MEA2010PE360T001
Internal Part NumberEIS-MEA2010PE360T001
TechnologyLC
Number of Channels4
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value20dB @ 470MHz ~ 2GHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current100mA
ValuesC = 36pF
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 10 PC Pad
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MEA2010PE360T001
Related LinksMEA2010P, MEA2010PE360T001 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MEA2010PE360T001 Details Description
Related parts for MEA2010PE360T001
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS SEALED MINI UMNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
THYRISTOR 120V 100A SMB datasheet.pdf
MODULE IT RECEIVER 38KHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
ENCLOSURE ELECTRICAL COMMERCIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf