TDK Corporation MEM2012S101RT
MEM2012S101RT picture photo
Mfg. Part Number
MEM2012S101RT
Brief Description
FILTER 3-TERM SMD
Datasheet Download
MEM2012S101RT.pdf
Availability of MEM2012S101RT
QUANTITY
MEM2012S101RT Order Process
Ship out your order
Specifications of MEM2012S101RT
Internal Part NumberEIS-MEM2012S101RT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MEM2012S101RT
Related LinksMEM201, MEM2012S101RT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MEM2012S101RT Details Description
Related parts for MEM2012S101RT
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 10TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 500W datasheet.pdf
106M 200 MICRON DUPLEX FIBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf