| Internal Part Number | EIS-MF-R015/600-2-99 | |
| Product Training Modules | Multifuse® Resettable fuses ESD Protection Products | |
| RoHS Information | MF-R/600 Material Declaration | |
| PCN Design/Specification | MF Cert Mark Aug/2015 | |
| PCN Assembly/Origin | MF-RX/250,MF-R/600 Series May/2013 | |
| Standard Package | 600 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | PTC Resettable Fuses | |
| Series | MF-R/600 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Voltage - Max | 600V | |
| Current - Max | 3A | |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 150mA | |
| Current - Trip (It) | 300mA | |
| R Min/Max | 6.000 ~ 12.00 Ohm | |
| Time to Trip | 5s | |
| Package / Case | Radial | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MF-R015/600-2-99 | |
| Related Links | MF-R015/, MF-R015/600-2-99 Datasheet, Bourns Inc. Distributor | |
 | 929834-05-32 | CONN HEADER .100 SNGL STR 32POS | datasheet.pdf | |