Bourns Inc. MF-R135-AP
MF-R135-AP picture photo
Mfg. Part Number
MF-R135-AP
Datasheet Download
MF-R135-AP.pdf
Availability of MF-R135-AP
QUANTITY
MF-R135-AP Order Process
Ship out your order
Specifications of MF-R135-AP
Internal Part NumberEIS-MF-R135-AP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultifuse® Resettable fuses
ESD Protection Products
RoHS InformationMF-R Series Material Declaration
PCN Design/SpecificationMF Cert Mark Aug/2015
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesMF-R
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Max30V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
R Min/Max0.065 ~ 0.115 Ohm
Time to Trip7.3s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF-R135-AP
Related LinksMF-R1, MF-R135-AP Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MF-R135-AP Details Description
Related parts for MF-R135-AP
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
JACK W/SOCKET INSERT (12 CON) datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf