Bourns Inc. MF-SM030-2-99
MF-SM030-2-99 picture photo
Mfg. Part Number
MF-SM030-2-99
Brief Description
FUSE RESETTABLE
Datasheet Download
MF-SM030-2-99.pdf
Availability of MF-SM030-2-99
QUANTITY
MF-SM030-2-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF-SM030-2-99
Internal Part NumberEIS-MF-SM030-2-99
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMF-SM Series Material Declaration
PCN Design/SpecificationMF Cert Mark Aug/2015
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesMF-SM
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max60V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)300mA
Current - Trip (It)600mA
R Min/Max0.900 ~ 4.800 Ohm
Time to Trip3s
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF-SM030-2-99
Related LinksMF-SM0, MF-SM030-2-99 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MF-SM030-2-99 Details Description
Related parts for MF-SM030-2-99
MOSFET N-CH 30V 150A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-12POS OPEN FRM datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120PS .050 PCI32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 42 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 2P+64S+2P datasheet.pdf
RJ11 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
ST-7EP1N8A9003S datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf