Amphenol Industrial MF02SE10-6S
MF02SE10-6S picture photo
Mfg. Part Number
MF02SE10-6S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 6C 6#10 SKT RECP
Datasheet Download
MF02SE10-6S.pdf
Availability of MF02SE10-6S
QUANTITY
MF02SE10-6S Order Process
Ship out your order
Specifications of MF02SE10-6S
Internal Part NumberEIS-MF02SE10-6S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF02SE10-6S
Related LinksMF02S, MF02SE10-6S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MF02SE10-6S Details Description
Related parts for MF02SE10-6S
IDC CABLE - MPL60K/MC60M/MPL60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf