Cantherm MF51B333F3470
MF51B333F3470 picture photo
Mfg. Part Number
MF51B333F3470
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC PREC 33K OHM 1%
Datasheet Download
MF51B333F3470.pdf
Availability of MF51B333F3470
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MF51B333F3470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF51B333F3470
Internal Part NumberEIS-MF51B333F3470
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesMF51B
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±1%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-20°C ~ 250°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF51B333F3470
Related LinksMF51B3, MF51B333F3470 Datasheet, Cantherm Distributor
MF51B333F3470 Details Description
Related parts for MF51B333F3470
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOD CABLE 12FT COILED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf