Cantherm MF72-016D9
MF72-016D9 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-016D9
Brief Description
ICL 16 OHM 20% 1A 11MM
Datasheet Download
MF72-016D9.pdf
Availability of MF72-016D9
QUANTITY
MF72-016D9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-016D9
Internal Part NumberEIS-MF72-016D9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
R @ 25°C16 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max1A
R @ Current0.802 Ohm
Diameter0.433" (11mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-016D9
Related LinksMF72-, MF72-016D9 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-016D9 Details Description
Related parts for MF72-016D9
CONN JACK 12POS FMALE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 860MA 310 MOHM datasheet.pdf
PNL MNT GREEN, RED W/WIRE 20" datasheet.pdf
GDT 300V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 70A DO5 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 145POS GOLD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf