Cantherm MF72-050D9
MF72-050D9 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-050D9
Brief Description
ICL 50 OHM 20% 1A 11MM
Datasheet Download
MF72-050D9.pdf
Availability of MF72-050D9
QUANTITY
MF72-050D9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-050D9
Internal Part NumberEIS-MF72-050D9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
R @ 25°C50 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max1A
R @ Current1.252 Ohm
Diameter0.433" (11mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-050D9
Related LinksMF72-, MF72-050D9 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-050D9 Details Description
Related parts for MF72-050D9
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 600V 2310A K-PUK datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 240MA 1.37 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf