Cantherm MF72-080D9
MF72-080D9 picture photo
Mfg. Part Number
MF72-080D9
Brief Description
ICL 80 OHM 20% 800MA 11MM
Datasheet Download
MF72-080D9.pdf
Availability of MF72-080D9
QUANTITY
MF72-080D9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MF72-080D9
Internal Part NumberEIS-MF72-080D9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
R @ 25°C80 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max800mA
R @ Current2.01 Ohm
Diameter0.433" (11mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MF72-080D9
Related LinksMF72-, MF72-080D9 Datasheet, Cantherm Distributor
MF72-080D9 Details Description
Related parts for MF72-080D9
SWITCH BUSHING MOUNT PLUNGER datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.0GHZ 1023FCCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 155 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FIXED INDUCT 4.7UH 30MA 1 OHM datasheet.pdf