Yageo MFR-25FBF52-12K7
MFR-25FBF52-12K7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-12K7
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-12K7.pdf
Availability of MFR-25FBF52-12K7
QUANTITY
MFR-25FBF52-12K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-12K7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-12K7
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-12K7
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-12K7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-12K7 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-12K7
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 18-SOX datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf