Yageo MFR-25FBF52-19R6
MFR-25FBF52-19R6 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-19R6
Brief Description
RES 19.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-19R6.pdf
Availability of MFR-25FBF52-19R6
QUANTITY
MFR-25FBF52-19R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-19R6
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-19R6
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-19R6
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-19R6 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-19R6 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-19R6
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN COVER DUST 15POS MAT-156 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
IC POT DPP QUAD 64TAP I2C 24TSSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 31000UF 50V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 230MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 1.5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
TRI N 0-48 PLUG SUPPORT GUIDE datasheet.pdf
470UF 12V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf