Yageo MFR-25FBF52-1K3
MFR-25FBF52-1K3 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-1K3
Brief Description
RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-1K3.pdf
Availability of MFR-25FBF52-1K3
QUANTITY
MFR-25FBF52-1K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-1K3
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-1K3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-1K3
Related LinksMFR-25F, MFR-25FBF52-1K3 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-1K3 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-1K3
DIODE GEN PURP 100V 200MA ALF2 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf