Yageo MFR-25FBF52-22R1
MFR-25FBF52-22R1 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-22R1
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-22R1.pdf
Availability of MFR-25FBF52-22R1
QUANTITY
MFR-25FBF52-22R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-22R1
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-22R1
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-22R1
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-22R1 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-22R1 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-22R1
IC OPAMP CFA 60MHZ DDPAK-7 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
SENS NPN 28MM BEAM 0-300MM DIST datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 9200PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SENSORS MAGNETIC FIELD 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf