Yageo MFR-25FBF52-23K2
MFR-25FBF52-23K2 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-23K2
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-23K2.pdf
Availability of MFR-25FBF52-23K2
QUANTITY
MFR-25FBF52-23K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-23K2
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-23K2
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-23K2
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-23K2 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-23K2 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-23K2
IC DAC 24BIT AUDIO 192KHZ 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 16-20AWG BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 1.7A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 5.5KW datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf