Yageo MFR-25FBF52-28R7
MFR-25FBF52-28R7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-28R7
Brief Description
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-28R7.pdf
Availability of MFR-25FBF52-28R7
QUANTITY
MFR-25FBF52-28R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-28R7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-28R7
PackagingBulk
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-28R7
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-28R7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-28R7 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-28R7
IDC CABLE - MCE40K/MC40G/MCE40K datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC UMODULE DC/DC 8A 133-LGA datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 69MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
SLE CON PIN 5A LOOSE 25/BAG datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf