Yageo MFR-25FBF52-29K4
MFR-25FBF52-29K4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-29K4
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-29K4.pdf
Availability of MFR-25FBF52-29K4
QUANTITY
MFR-25FBF52-29K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-29K4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-29K4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-29K4
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-29K4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-29K4 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-29K4
RES SMD 0.039 OHM 2% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 180 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 3POS SILVER SLDR datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf