Yageo MFR-25FBF52-412R
MFR-25FBF52-412R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-412R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-412R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-412R
QUANTITY
MFR-25FBF52-412R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-412R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-412R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-412R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-412R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-412R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-412R
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V LED ROUND BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 145K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf