Yageo MFR-25FBF52-4K22
MFR-25FBF52-4K22 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-4K22
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-4K22.pdf
Availability of MFR-25FBF52-4K22
QUANTITY
MFR-25FBF52-4K22 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-4K22
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-4K22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-4K22
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-4K22 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-4K22 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-4K22
CONN RECEPT 10POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.09"L X 3.94"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 2BIT TRANSLATING 8TSSOP datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1 3/4 WHT 250' datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 600V GBL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1.7A 290 MOHM TH datasheet.pdf