Yageo MFR-25FBF52-4K64
MFR-25FBF52-4K64 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-4K64
Brief Description
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-4K64.pdf
Availability of MFR-25FBF52-4K64
QUANTITY
MFR-25FBF52-4K64 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-4K64
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-4K64
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-4K64
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-4K64 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-4K64 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-4K64
CORD 18AWG 2COND 72" WHITE SPT-1 datasheet.pdf
IC DAC QUAD LP 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
LED STRIP FLEX GREEN 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR HARAX M12 / 4 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HDR 60POS GOLD TH/RA datasheet.pdf
FUSE 315A 1500V 3L PV datasheet.pdf