Yageo MFR-25FBF52-4K87
MFR-25FBF52-4K87 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-4K87
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-4K87.pdf
Availability of MFR-25FBF52-4K87
QUANTITY
MFR-25FBF52-4K87 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-4K87
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-4K87
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-4K87
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-4K87 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-4K87 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-4K87
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
TACK CLIP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PROTECT ENCLOSURE FOR SF4-AH24 datasheet.pdf
D4SL-N3PDG-DN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 24POS SMD datasheet.pdf
IC TXRX CAN NSIL 8DFN datasheet.pdf
HOLDER,PCB datasheet.pdf
CAP FILM 3.6UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 750 PF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf