Yageo MFR-25FBF52-523R
MFR-25FBF52-523R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-523R
Brief Description
RES 523 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-523R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-523R
QUANTITY
MFR-25FBF52-523R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-523R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-523R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-523R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-523R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-523R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-523R
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf