Yageo MFR-25FBF52-54K9
MFR-25FBF52-54K9 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-54K9
Brief Description
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-54K9.pdf
Availability of MFR-25FBF52-54K9
QUANTITY
MFR-25FBF52-54K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-54K9
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-54K9
PackagingBulk
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-54K9
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-54K9 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-54K9 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-54K9
IC PWR DRVR 8BIT ADDRESS 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW SNPACT SPDT 15A LFTANG PCBPIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 490 I/O 1156BGA datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SER/DESER HI TEMP 80MHZ LVDS datasheet.pdf
15MM CBLSLD USCAR REC GRY 3 CKT datasheet.pdf