Yageo MFR-25FBF52-61K9
MFR-25FBF52-61K9 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-61K9
Brief Description
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-61K9.pdf
Availability of MFR-25FBF52-61K9
QUANTITY
MFR-25FBF52-61K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-61K9
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-61K9
PackagingBulk
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-61K9
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-61K9 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-61K9 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-61K9
CAP TANT 0.15UF 35V 5% 1206 datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 50MA SMD datasheet.pdf
IC PREAMP AUDIO MONO AB SC70-5 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 20A PNL MNT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
CBL 3POS M8 PLUG-R/A SCKT 0.3M datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL TEST ADAPTER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf